Zaproszenie na XVIII pielgrzymkę maturzystów diecezji świdnickiej na Jasną Górę

poniedziałek, 14-02-2022

18 III (piątek)

Zaproszenie na XVIII Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Świdnickiej

na Jasną Górę 18 marca 2022 r.

Drodzy Maturzyści,

dobiega końca okres nauki w szkole średniej. Przed Wami ważny egzamin maturalny i decyzja o dalszej drodze życia. To szczególny etap w Waszym młodym życiu, który wiąże się z planowaniem szczęśliwej przyszłości, realizacją marzeń. Jako wspólnota Kościoła diecezji świdnickiej towarzyszymy Wam, byście z pomocą Bożą dobrze przeżyli nadchodzący czas.

Wiemy dobrze z naszej historii, że ważne wydarzenia w życiu narodu Polacy wiązali z odwiedzaniem Jasnej Góry. Tam, w duchu wiary i dziecięcej ufności pielgrzymi przedstawiają swoje prośby i problemy, a także dziękują i zawierzają się Matce Najświętszej. Tradycyjnie przed maturą młodzież naszej diecezji pielgrzymuje do tej duchowej stolicy naszego Narodu. Do Niej udają się ci, którzy szukają u Niej rady i pomocy. Ona zaś – jak kochająca Matka – zawsze nas wysłuchuje i oręduje za nami u swojego Syna.

W tym szczególnym miejscu maturzyści Diecezji Świdnickiej przed tronem Maryi Królowej modlą się o światło Ducha Świętego na ten szczególny czas. Korzystają przy tym z okazji, aby w czasie gorączkowego przygotowania się do matury, wyciszyć się trochę i powierzyć swoje problemy Maryi Jasnogórskiej. To bardzo ważne!

Zapraszam Was serdecznie do udziału w tej pielgrzymce. Odbędzie się ona w piątek 18 marca br. Najważniejszym jej punktem będzie Eucharystia o godz. 11.00, podczas której w kaplicy Cudownego Obrazu podziękujemy Panu Bogu za lata nauki szkolnej i będziemy prosić o potrzebne dla Was łaski na czas dalszych życiowych decyzji. Miejmy nadzieję, że po czasie pandemicznych ograniczeń będzie nam dane wspólnie spotkać się, by wysłuchać konferencji oraz wspólne przeżyć Drogę Krzyżową na Jasnogórskich Wałach. Wszystkich, którzy przybędą na Jasną Górę proszę, by w pełni uczestniczyć we Mszy św. poprzez przyjęcie Jezusa w Komunii św. Warto pojednać się z Bogiem i bliźnimi w sakramencie pokuty w tym wyjątkowym miejscu, choć można to uczynić także w swojej parafii.

Jeśli to możliwe, przyjedźcie ze swoimi duszpasterzami, katechetami, nauczycielami i rodzicami. Niech Matka Boża, która spogląda na nas z Cudownego Obrazu pomoże nam na nowo odkryć skarb wiary. Niech będzie naszą Nauczycielką i Orędowniczką.

Na czas naszego wspólnego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię.

WASZ PASTERZ

+MAREK MENDYK

BISKUP ŚWIDNICKI

XVIII PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW

DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

18 marca 2022 r.

godz. 11.00 – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu

pod przewodnictwem i z homilią bp. Marka MENDYKA

• Akt oddania się Maturzystów Diecezji Świdnickiej opiece Matce Bożej Jasnogórskiej (młodzież)
  • Akt zawierzenia Maturzystów Diecezji Świdnickiej Matce Bożej Jasnogórskiej (biskup)
  • czas na posiłek

godz. 13.15 – recepcja grup

• konferencja w auli ojca Kordeckiego

godz. 14.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

godz. 15.30 – Zakończenie pielgrzymki.

Drodzy Księża Proboszczowie,

Powyższe zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę należy odpowiednio wcześniej przekazać wiernym podczas komunikatów duszpasterskich i zachęcić młodzież do udziału w pielgrzymce. Warto zaprosić wiernych do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów.

ks.dr Marek Korgul
Wikariusz Biskupi ds. Katechezy