Biskupi wrócili z "ad limina apostolorum"

poniedziałek, 18-10-2021 | dodał: xp

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z Ojcem Świętym.

- Spotkanie odbieram jako pełną empatii, niezwykle serdeczną rozmowę z Piotrem naszych czasów na wiele ważnych tematów z życia Kościoła w Polsce. Między innymi poruszony został temat ogłoszonego Synodu, który w najbliższą niedzielę zostanie zainaugurowany na poziomie diecezji. Także sprawy uchodźców, powołań i tych wszystkich problemów, które wiążą się z realizacją zapisów papieskiego Motu proprio „Vox estis lux mundi” - wymienia biskup świdnicki.

Wcześniej bp Marek Mendyk i bp Adam Bałabuch wystąpili m. in. jako relatorzy w dwóch ważnych kongregacjach. W środę  w Kongregacji Wychowania Katolickiego Konferencję Episkopatu Polski reprezentował bp Marek Mendyk, który przedstawił sytuację edukacji religijnej w polskich szkołach zarówno na poziomie szkół podstawowych i średnich, jak również dotyczących uczelni wyższych. W czwartek natomiast odbyło się spotkanie w Kongregacji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów Świętych, gdzie relatorem był bp. Adam Bałabuch.

- Poruszono kwestie, które są dla nas obecnie ważne, a dotyczące ksiąg liturgicznych. Zapoznaliśmy Kongregację na jakim etapie jesteśmy w przygotowaniu nowego III wydania Mszału Rzymskiego i tematyką niektórych odnowionych ksiąg liturgicznych” – powiedział KAI biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.