Maturzyści na Jasnej Górze

piątek, 18-03-2022 | dodał: śkb

Ponad 400 młodych wzięło udział w pielgrzymce do tronu Matki Bożej Częstochowskiej.

U jej stóp 18 marca przybyli nie tylko prosić o szczęśliwie zdany egzamin dojrzałości.

- Przychodzą tu, aby zdać egzamin z życia, by właściwie odczytać swoje życiowe powołanie, aby to życie było udane i szczęśliwe, by było ono wynikiem słusznych decyzji; takich, których po latach nie będziecie żałować – zauważył bp Marek w homilii.

Głos zabrał też ks. Marek Korgul, dyrektor wydziały katechetycznego, dziękując za pomoc w przygotowaniu pielgrzymki katechetom i uczniom IV LO w Wałbrzychu, II LO w Wałbrzychu i LO w Świebodzicach.

Po Mszy św. i przerwie na posiłek ks. zaprosił tegorocznych maturzystów do auli o. Kordeckiego, gdzie wygłosił do nich konferencję ks. Paweł Antosiak ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ostatnim punktem było natomiast wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Szersza relacja i galeria zdjęć: TUTAJ.