Turniej tenisa stołowego i gry w szachy

sobota, 26-03-2022 | dodał: śkb

Kilkudziesięciu ministrantów zmierzyło się w Ząbkowicach Śl. w tych dwóch dyscyplinach.

Zawody rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną m. in. przez ks. Krzysztof Orę, diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej i ks. Krzysztofa Farona, miejscowego wikariusza i organizatora turnieju.

- W tych pierwszych dniach wiosny gromadzimy się w kościele św. Jadwigi w Ząbkowicach Śl., aby nasze zawody rozpocząć od spotkania z Chrystusem. Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy Pan Bóg dał nam możliwość zrealizowania zarówno turnieju tenisa stołowego, jak i szachowych mistrzostw - zauważył ks. Ora, polecając modlitwie zebranych ich parafie, diecezję i ofiary wojny w Ukrainie.

Po Mszy św. natomiast wraz z pozostałymi kapłanami i ministrantami udał się do Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki, gdzie odbyły się oba turnieje. Po kilku godzinach rozgrywek najlepsi okazali się:

Tenis stołowy (grupa starsza):

1. Mateusz Nowatyński (Kudowa-Zdrój Czermna)
2. Anatol Stasyszyn (Kudowa-Zdrój Czermna)
3. Kacper Czachor (Kamieniec Ząbkowicki)
4. Mateusz Stachniuk (Świdnica, Królowa Polski)

Tenis stołowy (grupa młodsza):

1. Michał Magierowski (Świdnica, katedra)
2. Miłosz Magierowski (Świdnica, katedra)
3. Jakub Stróżewski (Świdnica, katedra)
4. Wiktor Gościmski (Świdnica, katedra)

Szachy: