Tradycyjnie też 4 marca poprowadził ją ks. Krzysztof Iwaniszyn, duszpasterz ds. ochrony dzieci i młodzieży.
- Oblicze Syna Bożego na powrót zajaśnieje chwałą. W miejsce krwi, sińców i ran powróci piękno i wdzięk. Oto droga skrzywdzonych, których Pan podnosi z upokorzenia i wyzwala od bram śmierci. Droga tych, którzy nie przestali być piękni, choć zostali oszpeceni cierpieniem. Prawda o krzywdzie, której doznali, będzie jak wizerunek z chusty Weroniki. Będzie znakiem, że droga do zwycięstwa nad złem wiodła przez cierpienie - mówił klękając przed szóstą stacją Drogi Krzyżowej.
Po jej zakończeniu bp Adam Bałabuch, który uczestniczył w nabożeństwie, przewodniczył Mszy św. w intencji ofiar nadużyć. W homilii powołując się na nauczanie papieży dotyczącej tej okrutnej zbrodni, której się dopuścili ludzie Kościoła, zauważył jak wiele się w ostatnich latach zmieniło w prawnych rozwiązaniach.
- Pomny na wagę problemu, jakim jest ochrona nieletnich, Kościół dokonał takich regulacji, jakich nie mają organizacje humanitarne, nie mają państwa, nie mają stowarzyszenia, grupy zawodowe, instytucje edukacyjne. Procedury chroniące nieletnich zostały wprowadzone na poziomie ogólnokościelnym, jak też na poziomie poszczególnych Konferencji Episkopatów - zaznaczył.
Zachęcał nie tylko do modlitwy w intencji ofiar i nawrócenia oprawców, ale i zadośćuczynienia wszystkim tym, którzy zostali pokrzywdzeni.