Sudeckie Forum Inicjatyw 2022

środa, 22-06-2022

Głuszyca 8-12 VII - program

Sudeckie Forum Inicjatyw to wydarzenie organizowane w celu wymiany poglądów, doświadczeń, działań, a przede wszystkim propozycji współpracy w obszarze wiary, kultury i ekonomii na terenie województwa dolnośląskiego.  Inicjatorami tego wydarzenia są Duszpasterstwo Samorządowców i Parlamentarzystów Diecezji Świdnickiej,  Parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, Gmina Głuszyca oraz Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit.

Motywem przewodnim spotkania jest hasło: Wiara – Kultura – Ekonomia.  W trakcie pięciu dni trwania Sudeckiego Forum Inicjatyw spotykamy się z przedstawicielami  organizacji pozarządowych, samorządowcami, seniorami, osobami niepełnosprawnymi, młodzieżą. Poświęcimy czas wolontariuszom, przedstawicielom wspólnot parafialnych, sympatykom  i osobom zainteresowanym podejmowanymi na Forum zagadnieniami.

Misją SFI jest kreować rzeczywistość  społeczną w jej najważniejszych obszarach –  religijnym, kulturalnym i ekonomicznym –  zawsze w oparciu o wartości,  które wyznajemy. Oto nasza misja!

Sudeckie Forum Inicjatyw ma budować środowisko dobrych, mądrych i wykształconych osób pełnych pasji, radości życia i wiary. W katolikach drzemie ogromny potencjał, który może zainspirować do bycia specjalistami w różnych dziedzinach życia społecznego, życia codziennego.

Sudeckie Forum Inicjatyw może pomóc edukować, kształtować i formować ludzi gotowych do tego, by pracować na rzecz innych i dla dobra innych. Zaraża pozytywnym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość świadomością, postawą i mocą płynącą z chęci do pracy.

Celem Sudeckiego Forum Inicjatyw jest różnorodność spojrzeń, umiejętność prowadzenia dialogu i wymiana doświadczeń – wszak każdy uczestnik z innego punktu widzenia postrzega otaczający nas świat. Na Forum usłyszymy co inni mają do powiedzenia. Wartości takie jak tradycja, patriotyzm, kultura czy ekonomia są integralnymi dziedzinami naszego codziennego życia. Edukując formujemy, a przez rzetelny przekaz informacji – dzielimy się wszystkim ze wszystkimi.

Cele

Działamy na rzecz:

kultury, edukacji, wychowania młodego pokolenia

organizacji pozarządowych, samorządów, społeczeństwa obywatelskiego

polityki senioralnej, seniorów

osób niepełnosprawnych, wolontariatu

rodzin

ochrony środowiska i ekologii

wiarygodnej i rzetelnej informacji

Sudeckie Forum Inicjatyw 2022 odbędzie się w dniach 8-12 lipca.

W tym roku wystąpią: Zespół „Feel”, Zespół „Łzy”, Rafał Brzozowski, Justyna Steczkowska, Orkiestra Muzyki Filmowej.

Będzie się działo!

Zapraszamy do Głuszycy