XI Tydzień Wychowania "W blasku ojcostwa św. Józefa"

niedziela, 29-08-2021

12-18 września 2021 r.

XI Tydzień Wychowania w Polsce

12-18 września 2021 r.

W blasku ojcostwa św. Józefa

Tegoroczny Tydzień Wychowania bardzo mocno splata się z osobą Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który 12 września br. zostanie ogłoszony błogosławionym. Jego życie i nauczanie są świadectwem postawy ojcostwa na wzór św. Józefa.

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich i jest obchodzony we wrześniu każdego roku. Na tę okoliczność przygotowywane zostały materiały do wykorzystania duszpastersko-katechetycznego, które dostępne są na stronie:

Tydzień Wychowania będzie poprzedzony odczytaniem listu pasterskiego Episkopatu Polski w niedzielę 5 września br.

Rozpoczynając XI Tydzień Wychowania chcemy spojrzeć na dzieło wychowania w świetle osoby św. Józefa i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podejmiemy zamyślenie nad tajemnicą „Blasku ojcostwa”. Inspiracją jest List apostolski papieża Franciszka „Patris corde” napisany z okazji 150 rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego oraz nauczanie wielkiego Prymasa Tysiąclecia.

Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli, a zwłaszcza rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.

Zachęcamy katechetów i duszpasterzy do włączenia się w tegoroczne obchody Tygodnia Wychowania. Niech to będzie czas modlitwy za osoby i instytucje odpowiedzialne za wychowywanie młodego pokolenia, ale i refleksji nad problematyką związaną z wychowaniem.

ks.Marek Korgul
dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej