XVIII diecezjalna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin - Wambierzyce 26 VI

czwartek, 26-05-2022

materiały duszpasterskie

Diecezje i parafie w łączności z X Światowym Spotkaniem Rodzin w Rzymie

Miłość w rodzinie: powołanie i droga do świętości

22-26.06.2022

W dniach od 22 do 26 czerwca br. odbywać się będzie X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie (ŚSR). Wydarzenie to będzie jednocześnie kończyć Rok Rodziny. Jest pragnieniem ojca świętego Franciszka, aby w tych dniach nie tylko w Rzymie, ale również w diecezjach i parafiach umieścić rodzinę w centrum uwagi duszpasterskiej.

Prosimy Księży, aby w swoich parafiach w tym czasie (22 – 26.06) zaznaczyć naszą łączność z wydarzeniami w Rzymie.  Można to uczynić poprzez włączenie do modlitwy powszechnej intencji związanych z rodziną, odmówienie modlitwy X ŚSR na zakończenie Mszy św. Za małżeństwa i rodziny można również odprawić Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa lub inne dodatkowe nabożeństwo (różaniec, adorację, inne). W niedzielnej homilii zachęca się do ujęcia tematyki związanej z małżeństwem i rodziną. Pomoce duszpasterskie na X ŚSR znajdują się w załącznikach.

Prosimy księży o zachęcenie do uczestnictwa w Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Wambierzycach, która w naszej diecezji 26 czerwca br. (niedziela) będzie wieńczyć Rok Rodziny i X ŚSR. Niech nie zabraknie przedstawicieli każdej parafii na tym wydarzeniu.

modlitwa wiernych (wersja WORD)

sugestie do homilii (wersja WORD)

modlitwa przed końcowym błogosławieństwem (wersja WORD)

Program Pielgrzymki: https://diecezja.swidnica.pl/aktualnosci/aktualnosci,1/xvii-diecezjalna-pielgrzymka-rodzin-do-sanktuarium-matki-bozej-krolowej-rodzin,359